Univerzální Posedlost

22. srpna 2009 v 2:21 | Lord of Forest |  SSH
Univerzální Posedlost

Posedlost je vesměs univerzální smrtelný hřích. Existuje vícero druhů posedlosti. Posedlost sama sebou, jídlem, prací, televizí atd. Samozřejmě existuje i hráčská posedlost. Speciálně online hrami. Konkrétně posedlost WOWkem. World Of Warcraft. Novodobý fenomén online her. Každý den prožívají miliony hráčů po celém světě dobrpsružství v tomto VYMYŠLENÉM a tedy NESKUTEČNÉM světě. I přesto něčím fascinuje. Čím, ptáte se? Nevím. Mě osobně hra spíš nudila. V kategorii her je to MMORPG. Tedy Massive Multiplayer Online Role Player Game. Česky masivní pro více hráčů internetová hra na hrdiny. Je to nekonečná hra a i pokud se dostanete až na nejvyšší možnou úroveň je možné začít hrát za jinou postavu a povolání, jak se docela často stává.
Ano! Dají se u toho prosedět hodiny, ale to u každé hry (vzpomínáte na tetris, maria, zeldu?). Nekonečné hry mají jeden problém. Právě tu nekonečnost. Já zastávám názor, že hra má mít svůj začátek a konec. Není nic lepšího než dojít na konec hry porazit nejodpornějšího a nejtěžšího démona či protivníka a říct si ,,Tak a je to za mnou!". A těšit se a očekávat pokračování nebo celou hru projít znova. Konec sebou přináší nostalgii. A to je to co nekonečným hrám chybí.
Zpět k tématu. Pokud fandíte WOWku dál to nečtěte, ale vy už jste asi přestali dávno.
Posedlost hrou konkrétně WOWkem je pro mě nepochopitelná věc. Jak to někoho může bavit, ptám se sám sebe. Je to pořád to samé. Najdi a zabij. Najdi a přines. Najdi a pojdi. Hráče to baví asi jen proto, že už to hrajou další lidi. A ty přivedou další lidi atd. až WOWko budou hrát všichni. WOWko vás připraví o čas, který byste mohli strávit lépe. Třeba kopat tunel z Číny do Austrálie ;-). WOWko nenávidím. jednoho člověka v mém okolí to baví a moc. Každý den nad tím stráví pár hodin. Myslím si (a nejsem tak daleko odpravdy), že kdyby nemusel jíst a spát od WOWKa by ani nevstal. A to mě na tom tak štve.
Pro někoho WOWko posedlost není. Pro mě ano. Není nic horšího než člověk s posedlostí jako je WOW...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama