Kolekce her NES: Č.4 - Kdo chce být gladiátorem?

18. září 2009 v 1:07 | Lord of Forest |  V zajetí 8-bitu

AMERICAN GLADIATORS

Kdo by nechtěl být gladiátorem? A takovou zkušenost přináší tato 8-bitová hra. No zkušenost v 8-bitovém kabátu se nemůže měřit například s Nintendem Wii, ale i tak dokáže zabavit..

Ovládání:
Šipky - volba soutěže, ovládání menu na začátku
A - Potvrzení v menu
Start - Výběr disciplíny

Ovládání v každé soutěži níže.


Jak to tu chodí:

Celá hra je vlastně závod o nejlepšího gladiátora. Na výběr máte z pěti disciplín. V každé soutěži získáte body, samozřejmě kdo má víc, ten nakonec vyhraje. Celkem snadné? Jen zpočátku. Pokud splníte všech pět disciplín každé úrovně, postoupíte výš. A souboje přitvrzují a přitvrzují podle úrovně na které se zrovna nacházíte. Vyberete si soutěž a nejprve se vám představí váš hlavní protivník, mistr této úrovně. Ten na vás čeká povětšinou na konci. Jaké disciplíny na vás vlastně čekají?


Disciplíny:

Joust

Na vysutých plošinách bojujete s tyčí. Během boje buď útočíte shora, zdola, nebo přímo a snažíte se shodi toho druhého. Po porážce vašeho soupeře přejdete k dalšímu. Celkem vás čekají 4. Během cesty k dalšímu soupeři po vás mohou hodit tyč. Nejedná se o bonus, nýbrž o past.

Ovládání:

Šipky - pohyb, během souboje i změna pozice tyče
A, B - během souboje útok
A - mimo souboj skok
Start - pauza - nahoře se objeví zbývající pokusy a číslo kola v kterém se nacházíteWall

Trénink rukou na této horolezecké stěně. Během cesty nahoru na vás čekají nástrahy v podobě gladiátorek, které se vás snaží shodit. Vždy směřují přímo na vás, pokud v cestě tedy bude místo kde se nebudou schopné chytit spadnout. Ty jež padají dolů vás strhnou sebou. Na stěně objevíte i bonus v podobě gladiátorské rukavice. nemusíte mačkat střídavě A a B pro pohyb, ale vystačíte si jen s šipkami.

Ovládání:

Šipky - pohyb
A, B - ovládání jednotlivých rukou levé, pravé
Start - pauza - nahoře se objeví zbývající pokusyHuman Cannonball

Z vašeho gladiátora se stane lidská dělová koule. Vaším úkolem je se chytit na laně a srazit protivníka z plošiny svým tělem. Plošiny se pohybují a musíte tedy dávat pozor na to kdy skočit, ale i kdy se chytit lana. Bonusem, ztvárněným gladiátorskou rukavicí, je tu možnost pohybovat se po laně. Čekají vás 4 protivníci.


Ovládání:

Šipky - pohyb po plošině
A - skok na lano i zněj
Start - pauza - nahoře se objeví zbývající pokusyPower Ball

Netradiční fotbal, kde míč nosíte z branky do pole k jednotlivým bodům na hřišti. V cestě vám brání tři gladiátorky, které vám vyrážejí míč z ruky. K výhře potřebujete zaplnit všech 5 pozic.


Ovládání:

Šipky - pohyb
A - vložení míče na pozici
Start - pauza - nahoře se objeví zbývající pokusy
Assault

Gladiátor musí doběhnout na konec arény. V cestě mu brání druhý gladiátor s velkým dělem. Pokud vás třikrát zasáhne končíte. Máte ovšem šanci mu to oplatit. Na trase narazíte na úkryty a poblíž nich ukrytý bonus. Velkou bazuku se třemi střelami. Pokud doběhnete nakonec arény vyhráli jste. Pokud nepřítele zasáhnete třikrát, také jste vítěz.

Ovládání:

Šipky - pohyb
A - střelba
B - sběr zbraně
Start - pauza - nahoře se objeví zbývající pokusy


A to je vše. Čím ryhcleji své body splníte tím víc bodů dostanete. Hra má v sobě i systém hesel, takže nemusíte pokaždé začínat od začátku.

Hru můžete také stáhnout v rubrice odkazy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama