Kolekce her NES: Č.5 - Bludný Islaňďan?

28. prosince 2009 v 14:19 | Lord of Forest |  V zajetí 8-bitu

ADVENTURE ISLAND

Za devatero lesy, devatero jeskyněmi, devatero moři, devatero doupaty zlých oblud, byla jedna dívka a ta čekala až ji někdo zachrání...

První adventura ze všech? Né. ,,Adventure Island" je arkáda. Námět je na dnešní dobu celkem archaický, ale i tak funkční. Tina, přítelkyně našeho hrdiny byla unesena a on se jí vydal zachránit. Jak už to tak bývá projde devatero lesů, skal, pobřežních pláží, moří, ledových jeskyň, porazí děvet obrů a nakonec ji zachrání, jenže...
V cestě mu stojí obyčejná (pavouci) i velká (obři) monstra.
Tina je pravděpodobně třetí osoba ve vesmíru již někdo stále unáší (na druhém místě Princezna Zelda a na prvním Princezna Peach Samozřejmě! ), což zcela logicky vedlo k dalším dílům - celkem 4 na NESu.
Další díly jsou samozřejmě rozmanitější. Co do počtu nepřátel, tak do počtu vašich spojenců. Nejlepší z nich je asi Adventure Island 3.

První díl - závěrečný souboj.

Ovládání:

A - Skok
B - Střelba
Běh - Šipka + B
Start - Pauza

Jak to tu chodí:
Procházíte jednotlivé úrovně a sestřelujete vše co vám přijde do cesty. Máte k dispozici dva druhy střel - první je tomahawk(viz níže), druhou jsou ohnivé střely (na obrázku výše). Do cesty se vám připletou pavouci, vosy, slimáci, netopýři a podobná havěť.
Úroveň je tu rozdělena do několika částí. Na les, moře, jeskyni, doupě. Jak přecházíte na další úrovně jsou čím dál těžší a obohacené o další části.
Na konci každé úrovně pak čeká Boss. V prvním díle ještě monstra nemají valnou úroveň v ostatních jsou mnohem bohatší.

Když už jsme u toho, v dalších dílech máte na výběr i z pomocníků:

Ať už proti vám stojí mostra, zvířata nebo emzáci z jiných planet, nakonec vždy zachráníte svou lásku Tinu.

Kompletní sérii si můžete stáhnout v rubrice odkazy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama