Solatorobo

13. srpna 2011 v 16:14 | Lord of Forest |  Konzole

Solatorobo - Red the Hunter


Skoro to zní jako zaklínadlo - Solatorobo! Hra Solatorobo - Red the Hunter vyšla teprve nedávno. Podívejme se teď jak to vlastně dopadlo.
Celá hra se odehrává na planetě která se zhroutila a zbytky země v podobě ostrovů se nyní vznášejí na nebi. Hlavní postava se jmenuje Red a je to nájemný lovec. Tito lovci dělají všemožné úkoly od hledání lidí po prozkoumávání stok, řešení případů apod. K tomu mu vydatně pomáhá robot Dahak. Toho lze vylepšit i po útočné, obranné, hydraulické a mechanické stránce. Ve hře je takových úkolů opravdu dost přes 100. Některé jsou obodované hvězdami, které zvyšují vaši úroveň lovce. S přibývající úrovní pak můžete přijímat stále nové a nové úkoly. Ačkoli je úkolů hodně jsou trochu podobné a lehce primitivní. Hře by určitě neuškodilo nadzvednout laťku o jednu dvě výš. Stále se nemohu zbavit dojmu že tvůrcům šlo spíše o to co nejlépe vystihnout podstatu příběhu...
_____________________________________________________________________________________________________________
Hry můžete dělit do mnoha kategorií. Jedna z největších je "Příběh VS Akce". Jednoduše řečeno hra je akční a příběh má špatný či ne-tak-dobře propracovaný nebo má dobrý příběh ale není zas tak složitá na dohrání.
_____________________________________________________________________________________________________________

Solatorobo je hra příběhová. Hra se dělí na dva příběhy rozdělené na kapitoly. Druhá část je zajímavější a i trochu zábavnější hlavně se dočkáte módů pro robota. Příběh se odehrává plněním jednotlivých úkolů a přelétání z ostrova na ostrov. Co se týče soubojové části podstatnou část hry vyhazujete protivníky do vzduchu a pak s nimi mlátite o zem. Ta se hře moc nepovedla. Až v druhé části dostanete komba s dostupnými změnami robota. Lépe je sledovat příběh a nechat se jím unášet až na konec. Dohromady ale nakonec hra funguje skvěle. Snad až na tu obtížnost.

Každopádně je to jedna z těch lepších věcí na DS a rozhodně stojí za koupení...

Oficiální stránky Nintenda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama