Kolekce her NES: Č.6 - Pojďme se bát, pojďme se rvát...

6. března 2012 v 2:24 | Lord of Forest |  V zajetí 8-bitu

Frankenstein

"Když jsem šel okolo hřbitova, jukla tam na mě mrtvola, vsadil bych poslední pětník, že to byl náš starej setník..."

Nebyl to zdaleka žádný setník, jak název napovídá, nýbrž Frankenstein. Jednoho dne se probudil a začal řádit. Vesnice se ocitla v plamenech a v nastálém zmatku si navíc Frankenstein odnesl jednu dívku jako nevěstu. Emily, ale nikdy neměla pochopení pro tento typ muže ehm... netvora. Mladík (jméno mu vyberete vy) je vybrán od staršího z vesnice, aby přivedl Emily zpět. Nuže, úkol je dán, pusťme se do díla.Ovládání:
A - skok
B - útok
Start - pauza
Select - aktivuje léčení, pokud máte lékárnu
šipka dolů + A - seskok dolů
šipka nahoru + A - speciální schopnosti - blesk a bomba
A + A - kop ve vzduchu

Jak to tu chodí:
Procházíte lokacemi a ničíte nepřátele pomocí svých pěstí a kopů. Monstra občas upustí své zbraně a ty můžete sebrat a využít ve svůj prospěch. Kromě toho padají i bonusy vylepšující váš útok o ohnivé střely. Všechny tyto bonusy vždy zmizí na začátku každé úrovně. S výjimkou bonusových lékarniček a trvalého vylepšení života. Hra před vás pak postaví všechny monstra, která znáte. Kromě Frankensteina je tu Medusa, Upír, Vlkodlak, Smrtka i Vodní Drak. Na většinu z nich stačí dobrá strategie. Jedná se o jednu z těžších ne-li nejtěžších her. Závěrečný souboj je pak opravdu jeden z nějtěžších ve hře. Moje nejoblíbenější část je pak les a souboj s Medusou.

Bonusy:

Energie vas vyléčí okamžitě na maximální hodnotu, lékarničku můžete aktivovat pomocí tlačítka SELECT(v pravém dolním rohu je kapsle s velkým L), a modrý nápoj vám přidá trvale jeden bod zdraví (omezeno na 7).

Zbrane:
Dostanete se k palcátu, kyji, čemusi jako bič a dvou mečům.

Skladiště s truhlou, obdobně jsou umístěny v celé hře:


A nakonec Frankenstein osobně s Emily:Jako malého mě tahle hra strašila. Dnes jsem starší, moudřejší (mám ten dojem XD), ale i tak si hra pro mě zachovala svoji děsivost a atmosféru. Jen si ji zkuste zahrát o půlnoci, doma, sami...

Jako vždy najdete odkaz na stáhnutí hry v rubrice ODKAZY.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama